design7.png

Homepage

foto: twitter.com
foto: twitter.com
Levý obránce FC Porto Alex Telles oslavil v den zápasu proti Maritímu své 24 narozeniny. Po utkání, které Porto vyhrálo 2-1, brazilský hráč řekl: "Jsem spokojený s vítězstvím, to byl ten nejhezčí dárek, který jsem mohl doufat. Cítil jsem že, to byl pro nás těžký zápas, to jsme však očekávali, ale tým zůstal soustředěný od samého začátku. Déšť nám také stěžoval naše plány, ale nakonec jsme udělali svoji práci. Věřím, že FC Porto může i nadále pokračovat v této dobré práci. Ve dvou zápasech jsme dali devět branek a dnes jsme k tomu přidali další dvě. Je smutné, že jsme jeden gól dostali, ale to je fotbal. Jediná věc která se změnila je, že dáváme branky. Pracujeme na tom, aby jsme byli silnější a dosáhli našich cílů. (zdroj: fcporto.pt)
foto: twitter.com
foto: twitter.com
S blížícím se lednovým přestupovým termínem se na portugalských serverech začali objevovat zprávy o tom kdo by mohl zamířit do FC Porto. O tom, že je mezi evropskými kluby velký zájem o některé hráče Porta jsme už dříve informovali. Nyní se začíná mluvit také o možných posilách. Jednou z nich je devětadvacetiletý brazilský útočník Luíz Adriano, který nyní obléká dres milánského AC. V italském klubu se Adriano nedokázal, v letošní sezoně, prosadit do základní sestavy a jeho odchod z klubu je podle všeho na spadnutí, a jedním ze zájemců je právě FC Porto. Draci už o Luize Adriana měli zájem dříve, ale nakonec z přestupu sešlo. Pokud by však Porto v lednu opustil André Silva, Porto bude muset najít adekvátní náhradu. Luiz Adriano v letošní sezoně nastoupil v dresu AC Milan do sedmi utkání, ale ze vstřeleného gólu se neradoval. (zdroj: abola.pt)
foto: goal.com
foto: goal.com
Včerejší los ve švýcarském Nyonu přisoudil fotbalistům FC Porto jako soupeře v osmifinále Champions League italský celek Juventus Turín. V sezoně 1983/1984 se tyto kluby setkali ve finále Poháru vítězů pohárů. Finálový duel se hrál ve švýcarském Basileji a nakonec se z vítězství radoval Juventus, který dokázal porazit FC Porto 2-1. Pojďme si připomenout jaká byla cesta draků až do finále tohoto poháru, který byl v roce 1999 zrušen a místo něj se nyní hraje Evropská liga.
foto: fcporto.pt
foto: fcporto.pt
Pondělní los osmifinále Champions League, ve švýcarském Nyonu svedl proti sobě FC Porto a Juventus Turín. Jak vidí šance svého týmu trenér Porta, Nuno Espírito Santo? "V této fázi soutěže, kde je šestnáct nejlepších týmů v Evropě, není snadného soupeře. Juventus Turín je skvělý tým. Nutno však připomenout, že do prvního utkání, které se bude hrát 22.února je ještě spoustu času. Musíme se soustředit ještě na jiná utkání, jako třeba na ten další, který nás čeká ve čtvrtek proti Maritímu v portugalské lize. O zápase s Juventusem začneme přemýšlet až ve chvíli až přijde ten čas a zaručím jednu věc. Budeme hrát s motivací, s ambicemi, a musíme využít našich základních principů, kterými jsou odhodlání a spolupráce, aby jsme se pokusili tuto obtížnou překážku překonat." uvedl kouč Porta krátce poté co se dozvěděl jméno soupeře v osmifinále Champions League. (zdroj: fcporto.pt)
foto: uefa.com
foto: uefa.com
Dnes odpoledne se ve švýcarském Nyonu losovali dvojice pro osmifinále Champions League. FC Porto čeká dvaatřiceti násobný mistr Itálie a dvojnásobný vítěz Champions League Juventus Turín. Kdybychom se podívali do historie soubojů těchto dvou týmu, tak naposledy se oba tyto kluby potkali v základní skupině Champions League v sezoně 2001/2002. V prvním měření sil zaznamenal Juventus výhru 3-1 a ve druhém se zrodila bezbranková remíza. Zajímavostí je také, že se oba celky setkali ve finále poháru vítězů pohárů v sezoně 1983/1984. Ve švýcarské Basileji byl úspěšnější italský celek, který dokázal zvítězit 2-1. První utkání osmifinále se bude hrát 22.2.2017 v Portu a odveta je na programu 14.3.2017 v Turíně.
foto: zerozero.pt
foto: zerozero.pt
FC Porto čeká ve středu večer důležité utkání skupinové fáze Champions League proti anglickému Leicesteru City. Trenér Nuno Espírito Santo se v tomto utkání bude muset obejít bez služeb brazilského záložníka Otávia. V posledním ligovém utkání proti Braze si totiž jednadvacetiletý hráč způsobil zranění v oblasti břišních svalů a tak nebude k dospozici. Pro Otávia to bude první absence v letošním ročníku Champions League. Brazilec doposud nechyběl v žádném z pět utkání skupinové fáze Champions League včetně dvou utkání kvalifikace proti AS Řím. Otávio v letošní sezoně dohromady odehrál v dresu Porta 20 utkání a vstřelil v nich dvě branky. (zdroj: abola.pt)
hlavní 1.jpg
13100778_1281634158518276_5775512599109392281_n (1).jpg
foto: instagram.com
foto: instagram.com
liga-nos.jpg
156632.jpg
Segunda-Liga-fundo-preto.jpg
taça da liga.jpg
taca-de-portugal-logo-14D632858D-seeklogo.com.gif
16387151_1195516730556321_5600965140158026948_n - kopie.jpg
Madjer čtverec.png
hlavní - kopie (8) - kopie.jpg
hlavní - kopie (2) - kopie.jpg
hlavní 2.jpg
hlavní - kopie (6) - kopie.jpg
stra (3).jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one