Homepage

Portugalský záložník João Carlos Teixeira, který v létě přišel do Porta zdarma z anglického Liverpoolu, se doposud nedokázal prosadit do základní sestavy kouče Nuna Espírita Santa, a příliš odehraných minut na svém kontě také nemá. Dá se tak odhadovat že v lednovém přestupním termínu zamíří třiadvacetiletý hráč na hostování. Podle informací, které zveřejnil fotbalový server Transfermarketweb.com by mohl Teixeira odejít na půlroční hostování do skotského prvoligového klubu Glasgow Rangers. Teixeira nastopil v letošní sezoně pouze do jednoho utkání a to v portugalském ligovém poháru, proti Belenenses (0-0). Do zápasu naskočil z lavičky a odehrál 16 minut. (zdroj: tranfermarketweb.com, zerozero.pt)
Na zápase FC Porto vs. Sporting Braga bylo přítomno hned několik pozorovatelů evropských klubů. Podle portugalského serveru Abola.pt se byli na hráče FC porto podívat zástupci hned několika klubu. Jmenovitě se na Estádio do Dragão nacházeli pozorovatelé těchto klubů: Itálie (Atalanta, Chievo, Carpi), Španělsko (Betis, Celta Vigo, Gijon , Malaga, Mallorca, Real Sociedad, Tenerife a Valencie), Francie (Bordeaux, Le Havre AC, Lorient, Lille, Lens, Monaco, Toulouse), Německo (Hoffenheim, Brémy a Kolín nad Rýnem), Nizozemsko (PSV Eindhoven), Kypr (Apollon), Moldavsko (Zimbru), Katar (Al Rayyan), Čína (Beijing Guoan a Chongqing Lifan) a nechyběli ani zástupci anglických klubů FC Liverpool, Manchester City, Manchester United, Newcastle United, Arsenal Londýn, či Southampton. (zdroj: abola.pt)
První zimní posilou pro FC Porto bude v lednovém přestupovém termínu útočník Kelvin. Třiadvacetiletý hráč se vrátí z hostování z brazilského prvoligového celku São Paulo, a začlení se do přípravy týmu kouče Nuna Espírita Santa. Zda se však dokáže prosadit do A týmu není zatím jasné. Nicméně Kelvin se v posledním zápase brazilské ligy zranil a musí se podrobit lékařskému vyšetření. S návratem tohoto brazilského útočníka se tak opět otevírá možnost k odchodu alžírského útočníka Brahimiho. Připomeňme, že Kelvin má V portu platný kontrakt do roku 2018 a za A tým draků nastoupil do 24 zápasů a vstřelil v nich čtyř branky. Od ledna 2015 hostoval v Palmeiras a od začátku února 2016 hostoval v São Paulo. (zdroj: abola.pt)
Možná si někteří fanoušci FC Porto říkali, kdo to vlastně ten chlapík číslem 59 na zádech je, když v poslední minutě nastavení rozhodl svým gólem o vítězství draků nad Sportingem Braga. Ty zasvěcenější co sledují i výsledky rezervy tohoto portugalského klubu se již s tímto jménem jistě už potkali. Nyní se tento osmnáctiletý portugalský talent zapsal do povědomí fanoušků tím nejlepším způsobem. Svůj první ligový start v dresu A týmu draků okořenil hned svojí první ligovou brankou a ta přišla v ten nejlepší moment. Pojďme si tohoto hráče krátce představit.
Pro teprve osmnáctiletého portugalského útočníka Ruie Pedra, to byl vůbec první ligový start za A tým FC Porto. Když čtvrt hodiny před koncem nahradil na trávníku Ólivera Torrese, měl jednoduchý úkol, skórovat a to se mu, dalo by se říci v hodině dvanácté, podařilo. FC Porto tak po dlouhých 520 minutách vstřelilo branku a fanoušci modrobílých se mohli konečně radovat z vítězství. A jaké měl Rui Pedro po vítězném utkání pocity?
Diogo Jota je zatím posledním hráčem FC Porto který se dokázal v letošní sezoně gólově prosadit. Stalo se tak 6.listopadu 2016, v portugalském O Clássico proti Benfice Lisabon. Od té doby se fanoušci tohoto portugalského klubu ze vstřeleného gólu svých hráčů radovat nemohli. Portugalský tisk poukazuje, že FC Porto naposledy takovou střeleckou mizérii zažilo v sezoně 1988/1989. Nemohoucnost střelců Porta již znamenalo to, že klub se rozloučil s učinkováním v portugalském poháru, když vypadl již ve čtvrtém kole s Chávesem. Doufejme, že již v příštím zápase se ta střelecká smůla zlomí. Již v sobotu hostí Porto Bragu, což při pohledu na tabulku portugalské ligy, bude hodně důležitý zápas, který by bylo dobré vyhrát. Povede se to? (zdroj:abola.pt)