design7.png

Homepage

foto: fcporto.pt
foto: fcporto.pt
Porážka 3-2 v po penaltovém rozstřelu a zahození mnoha šancí v utkání, ve kterém bylo FC Porto rozhodně lepším týmem. Takový je výsledek včerejšího zápasu 4.kola portugalského poháru, po kterém se s touto souteží FC Porto loučí. Po utkání byl osloven, aby zhodnotil utkání, útočník Diogo Jota: "Nepodařilo se nám vstřelit gól. Měli jsme přitom několik šancí ke skórování, ale to je fotbal, bohužel jsme vyřazeni. Byli jsme snad jediným týmem v utkání, který chtěl rozhodnout jiným způsobem, než v penaltovém rozstřelu. Taça de Portugal je historická soutěž, a my jsme se chtěli dostat do finále a vyhrát ji. Bohužel to se nepovede. Nyní se musíme soustředit na další zápasy v jiných soutěžích," řekl po vyřazení devatenáctiletý portugalský talent. (zdroj: abola.pt)
foto: twitter.com
foto: twitter.com
Héctor Herrera se po posledním portugalském O Clássicu stal trnem v oku fanoušků FC Porto, a to poté když v závěru utkání zbytečně zahrál míč na rohový kop, po kterém hráči Benfiky Lisabon vyrovnali na konečných 1-1. Herrera se nechal v rozhovoru pro mexická TV kanál Televisa Deportes slyšet, že i přesto co se stalo, je hráčem FC Porto, a jeho úmyslem, je plnit smlouvu, kterou v klubu má a o možném přestupu do jiného klubu nepřemýšlí. "Nevím o tom nic. Jsem hráčem FC Porto a tam jsou mé myšlenky. Zůstanu v klubu tak dlouho, jak bude prezident Pinto da Costa chtít." prohlásil šestadvacetiletý mexický záložník. (zdroj: abola.pt)
foto: Getty Images
foto: Getty Images
Čtyřiadvacetiletý nizozemský obránce Bruno Martins Indi, který hostuje z FC Porto v anglickém klubu Stoke City, se již v lednovém přestupním termínu může stát kmenovým hráčem tohoto klubu. Předseda Stoke City FC, Peter Coates se nechal slyšet, že klub má v plánu získat Indiho na přestup. "Indi je součástí našeho úspěchu. On a Ryan Shawcross, hrají dohromady velmi dobře. Je to dobrý člověk, velmi dobře zapadl do našeho klubu a je důležitou součástí týmu." řekl předseda pro rozhlasovou stanici Radio Stoke. Stoke City mají na hráče předkupní právo, a jak se zdá tak již v lednu tuto možnost využijí. Mluví se o tom, že do Porta poputuje na účet 8 milionů euro. Bruno Martins Indi má v Portu platný kontrakt do roku 2018, a ve smlouvě je také výkupní klauzule na 40 milionů euro. (zdroj: abola.pt)
logo_ms_2018.jpg
Trenér FC Porto Nuno Espiríto Santo se v době reprezentační přestávky nemohl spolehnout hned na několik hráčů základní sestavy, kteří se věnovali reprezentačním povinnostem. Hrála se nejen kvalifikace na mistrovství světa, které se bude konat v roce 2018 v Rusku, ale sehráli se také přátelská utkání. Pojďme se podívat jak se dařilo hráčů FC Porto v reprezentačních dresech. Začneme portugalskou reprezentací, kterou čekal v dalším kole kvalifikační skupiny zápas proti Lotyšsku. Do portugalské reprezentace obdržela pozvánku dvojice hráčů. Záložník Danilo Pereira a útočník André Silva. Do utkání s Lotyšskem zasáhl pouze druhý jmenovaný. André Silva odehrál celé utkání ale tentokrát se z branky neradoval. Danilo Pereira sledoval vítězství 4-1 pouze z lavičky náhradníků.
foto: fcporto.pt
foto: fcporto.pt
U béčka Porta již nepokračuje trenér Luís Castro. Pětapadesátiletý kouč dostal v minulém týdnu nabídku od prvoligového portugalského klubu Rio Ave a rozhodl se ji přijmout. Vedení FC Porto kouči, který dokázal v minulém ročníku s rezervou draků vyhrát druhou nejvyšší portugalskou ligu, v odchodu nebránilo a rozhodlo se ho pustit. Novým trenérem rezervy se pro zbytek letošní sezony stal šestatřicetiletý José Tavares, který se do pozice hlavního kouče FC Porto B posunul z místa asistenta, a v minulosti byl trenérem několika mládežnických týmů tohoto portugalského klubu a dokázal dovést výběr Porta do 15 let k mistrovskému titulu. Premiéru si Tavares odbyl již o víkendu, když stál na lavečce béčka v utkání Premier League International Cupu, proti Leicesteru City U23, který B tým Porta vyhrál 2-0. (zdroj: maisfutebol.iol.pt)
foto: twitter.com
foto: twitter.com
Obránce FC Porto Ricardo Pereira, který už druhou sezonu hostuje ve francouzském prvoligovém klubu z Nice, se podle portugalského tisku dostal do hledáčku italského úřadujícího mistra Juventusu Turín. Stará dáma již delší dobu sleduje výkony třiadvacetiletého portugalského hráče, a ráda by ho získala do svých řad. Ricardo Pereira má s Portem podepsaný platný kontrakt do léta 2019 a výkupní klauzule je stanovená na 25 milionů euro. Pokud by ho Juventus chtěl opravdu získat musel by počkat až do konce června 2017, do doby než mu skončí dvouleté hostování v Nice, za který v letošní sezoně stihl odehrát 10 zápasů, vstřelit jednu branku a připsat tři asistence. (zdroj: abola.pt)
hlavní 1.jpg
13100778_1281634158518276_5775512599109392281_n (1).jpg
foto: instagram.com
foto: instagram.com
liga-nos.jpg
156632.jpg
Segunda-Liga-fundo-preto.jpg
taça da liga.jpg
taca-de-portugal-logo-14D632858D-seeklogo.com.gif
16387151_1195516730556321_5600965140158026948_n - kopie.jpg
Madjer čtverec.png
hlavní - kopie (8) - kopie.jpg
hlavní - kopie (2) - kopie.jpg
hlavní 2.jpg
hlavní - kopie (6) - kopie.jpg
stra (3).jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one