design7.png

Homepage

foto: twitter.com
foto: twitter.com
Zajímavou informaci přinesl transfermarketweb.com. Podle zprávy která byla na tomto fotbalovém webu zveřejněna, trenér Manchesteru United, Portugalec José Mourinho, by v lednovém přestupovém období rád získal do svého týmu mexického záložníka a kapitána FC Porto Héctora Herreru. Šestadvacetiletý mexický reprezentant byl již v létě spojován s přestupem do italského Neapole, ale FC Porto ho nechtělo uvolnit i když italský klub nabízel sumu okolo 26 milionů euro. Herrera má v Portu platný kontrakt do konce roku 2019, a minimálně do konce sezony se dá očekávat, že měnit dres nebude. (zdroj: abola.pt)
foto: twitter.com
foto: twitter.com
Trenér draků Nuno Espírito Santo se v uplynulém týdnu musel obejít bez několika hráčů, kteří se buď vydali za reprezentačními povinnostmi nebo jsou zranění. Reprezentovat se vydali Danilo Pereira, André Silva (Portugalsko), Ruben Neves, Diogo Jota (Portugalsko U21), Oliver Torres (Španělsko U19), Brahimi (Alžírsko). Na listině zraněných je nyní mexický záložník Jesus Corona, který má problémy s nataženými třísly v levém stehnu. Pro B tým byla uvolněna dvojice Chodozie (střední obránce), João Costa (brankář). Místo nich se tréninkového procesu zúčastnili tři mladíci. Jmenovitě útočník Musa (B tým), obránce Oleg a defenzivní záložník João Lameira (oba z týmu U19). Draci nyní mají tři dny volna a zpět k tréninku se vrátí v úterý.
(zdroj: abola.pt)
foto: abola.pt
foto: abola.pt
Pokud někdo sledoval trénink FC Porto v posledních dnech, možná při pohledu na obránce Miguela Layúna se musel zamyslet a popřemýšlet proč má tento mexický hráč na obličeji masku. Maska se kterou osmadvacetiletý mexický reprezentant trénoval simuluje trénink ve vyšších nadmořských výškách. Tuto masku používají mnozí vrcholový sportovci a její účinky jsou pozitivně vnímány v několika oblastech fyziologie. Maska zvyšuje srdeční frekvenci a zefektivňuje využití kyslíku, což napomáhá ke zlepšení úrovně odolnosti. (zdroj: abola.pt)
foto: uefa.com
foto: uefa.com
FC Porto se společně s Benfikou Lisabon ocitlo v nejlepší desítce klubů Champions League. Žebříček zveřejnila UEFA a pořadí je ustanovené hlavně podle získaných bodů v Champions League od jejího vzniku v roce 1955 (dříve se tento evropský pohár hrál pod názvem PMEZ). FC Porto bylo zařazeno na osmou příčku a to se ziskem 247 bodů. Lisabonský rival Benfica je v žebříčku o jedno místo před Portem se ziskem 264 bodů. První místo v žebříčku zaujal španělský Real Madrid, který kromě toho že tuto soutěž jedenáctkrát vyhrál, získal již 544 bodů. Druhý je mnichovský Bayern (423 bodů), a třetí FC Barcelona (393). (zdroj: abola.pt)
foto: twitter.com
foto: twitter.com
Portugalský deník Abola přinesl v pátek zajímavou informaci týkající se mexického obránce FC Porto Miguela Layúna. Podle zprávy se německý klub Borussia Dortmund bude v lednovém přestupovém období snažit získat osmadvacetiletého mexického obránce do svých řad, a je připravený za něj nabídnout 12 milionů euro. Miguel Layún, je oporou zadních řad draků, kde působí na levé straně obrany, ale může hrát také v záloze. Layún přišel do Porta již v září 2015 kdy ho portugalský klub získal na hostování z anglického Watfordu. Po skončení minulé sezony využilo Porto opci a za 6 milionů euro ho z Watfordu vykoupilo. (zdroj: abola.pt)
foto: AP
foto: AP
V pátečním kvalifikačním utkání o postup na světový šampionát 2018 do Ruska, zdolala portugalská reprezentace Andorru vysoko 6-0. Čtyřmi góly se na vítězství úřadujících mistrů Evropy podílel Cristiano Ronaldo. Jednu branku vstřelil João Cancelo a gólový účet zápasu uzavřel čtyři minuty před koncem utkání dvacetiletý útočník FC Porto André Silva, pro kterého to byla vůbec první vstřelená branka za reprezentační áčko Portugalka. Své premiérové branky se dočkal ve třetím startu za reprezentaci a po utkání neskrýval radost. "Byl to sen. Jsem rád za branku, ale musím poděkovat svým spoluhráčům. Díky nim a jejich pomoci jsem tento gól vstřelil," okomentoval svoji první branku André Silva pro portugalskou televizi RTP. (zdroj: rtp.pt)
hlavní 1.jpg
13100778_1281634158518276_5775512599109392281_n (1).jpg
foto: instagram.com
foto: instagram.com
liga-nos.jpg
156632.jpg
Segunda-Liga-fundo-preto.jpg
taça da liga.jpg
taca-de-portugal-logo-14D632858D-seeklogo.com.gif
16387151_1195516730556321_5600965140158026948_n - kopie.jpg
Madjer čtverec.png
hlavní - kopie (8) - kopie.jpg
hlavní - kopie (2) - kopie.jpg
hlavní 2.jpg
hlavní - kopie (6) - kopie.jpg
stra (3).jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one