design7.png

Homepage

foto: Global Images
foto: Global Images
Tento týden oznámilo vedení FC Porto zprávu, že ve vedení klubu končí viceprezident Antero Henrique. Jeden z nejbližších spolupracovníků prezidenta Pinta da Costy končí po 26 letech ve své funkci viceprezidenta a ředitele FC PortoSAD. Podle zprávy, která byla odeslána do portugalské Komise pro cenné papíry (CMVM), odstoupil Antore Henrique z osobních důvodů a na vlastní žádost, a od této chvíle nebude zastávat ve vedení FC Porto žádnou pozici. Jeho povinnosti s okamžitou platností převzal Luis Goncalves, bývalý viceprezident klubu, který do této doby působil ve funkci skauta ukrajinského klubu Šachtar Doněck. (zdroj: jn.pt)
foto: fcporto.pt
foto: fcporto.pt
Poté co se vedení FC Porto nepodařilo přivést francouzského obránce Eliaquima Mangalu z Manchesteru City, který nakonec zamířil do španělské Valencie, zaměřili se draci na jiného francouzského obránce Willyho Bolyho ze Sportingu Braga. O čtyřiadvacetiletého hráče mělo FC Porto zájem již dříve, a dohoda mezi Bragou a FC Porto byla uzavřena, ale klub se nedokázal dohodnout s hráčem na výši platu. Včera pár minut před půlnoci, a před koncem letního přestupového termínu, však FC Porto oznámilo, že došlo k dohodě, a Willy Boly se stal hráčem FC Porto. Willy Boly, se poté co v létě 2014 přišel do Bragy z francouzského Auxerre, stal oporou zadních řad Sportingu. FC Porto za něj podle neoficiálních informací zaplatilo pět milionů euro, a to Braga ještě může obdržet další tři miliony euro v bonusech. Boly rodák z francouzského Melunu, odehrál za Bragu 44 zápasů a dal v nich dvě branky. V Portu podepsal pětiletý kontrakt. (zdroj: abola.pt, fcporto.pt)
foto: twitter.com
foto: twitter.com
Zajímavou posilu získalo FC Porto v posledních hodinách přestupového letního termínu. Z Vitorie Guimarães zamířil na Estádio do Dragão střední útočník Rui Areias. Oba kluby se dohodli na ročním hostování. Dvaadvacetiletý portugalský útočník, se nejspíš zařadí na soupisku rezervního týmu. Rui Areias působil do této chvíle pouze v Guimarães. V letošní sezoně odehrál za Vitorii Guimarães jedno utkání a také jeden duel za druholigový rezervní tým. Jedná se o silového a dobře fyzicky vybaveného hráče. S výškou 183 centimetrů a váhou 85 kilo, je velmi platný ve vzdušných soubojích. (zdroj: abola.pt)
foto: twitter.com
foto: twitter.com
FC Porto má pod smlouvou několik brankářů, ale prosadit se do branky A týmu je nesmírně složité. Jedním z těchto brankářů je Sinan Bolat. Sedmadvacetiletý turecký brankář tak putuje po hostování. Poté co přišel do Porta na konci července 2015 z belgického Standart Liege, se nedostal do branky A týmu draků a tak chodí po hostování. Po dvou štacích v Turecku, kde chytal za Kayserispor, a byl dvojkou v Galatasaray Istanbul, a ročním hostování v belgickém klubu Club Bruggy, se zdá, že si konečně zachytá v portugalské lize. FC Porto se dohodlo s prvoligovým Nacional Madeira, a uvolnilo šestinásobného reprezentanta Turecka na roční hostování. Bolat má s Portem smlouvu do června 2018. (zdroj: ultimabarreira.com)
foto: twitter.com
foto: twitter.com
Alžírský reprezentační útočník Nabil Ghilas bude v sezoně 2016/2017 hostovat v tureckém prvoligovém klubu Gaziantepspor. Šestadvacetiletý hráč FC Porto se nedokázal prosadit do kádru portugalského klubu a tak odešel na hostování. Turecký klub měl o jeho služby zájem delší dobu. Nabil Ghilas tak vyvrátil spekulaci, že do tureckého klubu nezamíří, z důvodů že má obavy z toho, že klub sídlí jen kousek od hranic nyní válkou zmítané Sýrie. Nejzajímavější na této situaci je, že za rok mu vyprší v Portu smlouva a podle všeho není ze strany portugalského klubu zájem o její prodloužení. Ghilas přišel do Porta 8.července 2013 z Moreirense, ale v modrobílém dresu odehrál jen 16 zápasů a dal jednu branku. Poslední dvě sezony odehrál ve Španělsku, kde hrál za Córdobu a Levante. (zdroj: transfermarkt.com)
foto: zerozero.pt
foto: zerozero.pt
Mladý talentovaný, teprve osmnáctiletý portugalský útočník FC Porto André Mesquita zamířil v poslední den letního přestupového termínu do druholigového portugalského klubu AD Fafe. Mladý portugalský talent, který v minulé sezoně oblékal dres FC Porto U19 se na začátku letošní sezony snažil prosadit v kádru druholigové rezervy, ale nakonec se mu to nepovedlo a tak zamířil na roční hostování, André Mesquita přišel do Porta v sezoně 2011/2012 z konkurenční Boavisty Porto, ve věku 14 let. Poslední tři sezony odehrál v dresu FC Porto U19. V uplynulé sezoně 2015/2016 odehrál za devatenáctku 25 utkání a vstřelil 4 branky. Masquita patří také do kádru mládežnické reprezentace Portugalska. (zdroj: zerozero.pt)
hlavní 1.jpg
13100778_1281634158518276_5775512599109392281_n (1).jpg
foto: instagram.com
foto: instagram.com
liga-nos.jpg
156632.jpg
Segunda-Liga-fundo-preto.jpg
taça da liga.jpg
taca-de-portugal-logo-14D632858D-seeklogo.com.gif
16387151_1195516730556321_5600965140158026948_n - kopie.jpg
Madjer čtverec.png
hlavní - kopie (8) - kopie.jpg
hlavní - kopie (2) - kopie.jpg
hlavní 2.jpg
hlavní - kopie (6) - kopie.jpg
stra (3).jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one